Հունաստանը կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունը կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել Լեռնային Ղարաբաղում ընթացող ռազմական գործողությունները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին ասված է գերատեսչության տարածած հաղորդագրությունում:
«Մենք մտահոգությամբ ենք հետևում Լեռնային Ղարաբաղի տարածաշրջանում էսկալացիայի լարվածությանը, որը հանգեցրել է զոհերի` խաղաղ բնակչության շրջանում: Մենք կողմերին կոչ ենք անում ցուցաբերել զսպվածություն և անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները ու վերադառնալ բանակցությունների սեղան` ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափում»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Նախարարությունը հայտնում է, որ հակամարտության կարգավորման միակ ճանապարհը խաղաղ կարգավորումն է` հիմնված միջազգային իրավունքի վրա:

Greece urges to immediately stop military operations in Nagorno Karabakh
YEREVAN, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS. The Foreign Ministry of Greece urges to immediately stop the military operations in Nagorno Karabakh, ARMENPRESS reports the Ministry issued a statement.
‘’We follow the escalation in Nagorno Karabakh region with concern, which has claimed lives among civilians. We call on the sides to demonstrate restraint and to immediately stop the military operations and return to negotiation table in the format of the OSCE Minsk Group’’, reads the statement.
The Foreign Ministry of Greece adds that the only way for the settlement of the conflict is the peaceful settlement based on international law.
The Azerbaijani side suffered losses in its military equipment, inclusing 4 helicopters, nearly 15 UAVs and10 tanks. The losses of the Defense Army are being clarified.