Ադրբեջանական զինուժը կորցրել է 2 ուղղաթիռ, 14 ԱԹՍ, ունի զրահատեխնիկայի կորուստներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ճշտված տեղեկություններով ադրբեջանական զինուժը կորցրել է 2 ուղղաթիռ, 14 անօդաչու թռչող սարք, ինչպես նաև ունի զրահատեխնիկայի կորուստներ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
«Հակառակորդը, ռազմական ավիացիայի, անօդաչու թռչող սարքերի, զրահատեխնիկայի ու հրետանու կիրառմամբ, գրոհներ է ձեռնարկում առաջնագծի տարբեր հատվածներում:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հաջողությամբ հետ են մղում հակառակորդի բոլոր գրոհները: Ճշտված տեղեկություններով ադրբեջանական զինուժը կորցրել է 2 ուղղաթիռ, 14 անօդաչու թռչող սարք, ինչպես նաև ունի զրահատեխնիկայի կորուստներ:

Азербайджанские ВС потеряли 2 вертолета, 14 БПЛА и бронетехнику
Согласно проверенной информации, вооруженные силы Азербайджана потеряли 2 вертолета, 14 беспилотников и также бронетехнику. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Министерства обороны Республики Арцах.
“Для атак на различных участках линии фронта противник использует военную авиацию, беспилотники, бронетехнику и артиллерию.
Отряды авангарда Армии обороны успешно отражают все атаки противника. Согласно проверенной информации, вооруженные силы Азербайджана потеряли 2 вертолета, 14 беспилотных летательных аппаратов, а также бронетехнику.