Անկախության տոնի առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Կանադայի գեներալ- նահանգապետը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏՌԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի գեներալ-նահանգապետ Ժուլի Պայետը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նա Կանադայի ժողովրդի անունից իր շնորհավորանքներն է հղել նախագահ Սարգսյանին , Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդին և նշել, որ Կանադան ակնկալում է խորացնել Հայաստանի հետ գործընկերությունը:
«Տասնյակ հազարավոր կանադացիներ կարող են իրենց արմատները գտնել Հայաստանում: Նրանց ներդրումը օգնել է Կանադան դարձնել բարեկեցիկ, կենսունակ և բաց երկիր, ինչպիսին այն այսօր է»,-մասնավորապես նշվում է Ժուլի Պայետի ուղերձում:
Կանադայի գեներալ-նահանգապետը նաև ընդգծել է կորոնավիրուսի համավարակի տարածման դեմ համատեղ պայքարելու և առաջացած մարտահրավերներին համատեղ դիմակայելու կարևորությունը:

Governor General of Canada congratulates Armenian President on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. Governor General of Canada Julie Payette congratulated Armenian President Armen Sarkissian on the occasion of the Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
On behalf of the people of Canada, Mrs. Julie Payette addressed her congratulations to President Sarkissian, the Armenian people, noting that Canada is looking forward to deepening the partnership with Armenia.
“Tens of thousands of Canadians can find their roots in Armenia. Their investment has helped to make Canada a prosperous, vibrant and open country as it is today”, the Governor General said in her congratulatory letter.
Mrs. Julie Payette also highlighted the importance of fighting jointly against the COVID-19 pandemic and resisting the current challenges.