Անկախության տոնի առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Կանադայի գեներալ- նահանգապետը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏՌԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի գեներալ-նահանգապետ Ժուլի Պայետը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նա Կանադայի ժողովրդի անունից իր շնորհավորանքներն է հղել նախագահ Սարգսյանին , Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդին և նշել, որ Կանադան ակնկալում է խորացնել Հայաստանի հետ գործընկերությունը:
«Տասնյակ հազարավոր կանադացիներ կարող են իրենց արմատները գտնել Հայաստանում: Նրանց ներդրումը օգնել է Կանադան դարձնել բարեկեցիկ, կենսունակ և բաց երկիր, ինչպիսին այն այսօր է»,-մասնավորապես նշվում է Ժուլի Պայետի ուղերձում:
Կանադայի գեներալ-նահանգապետը նաև ընդգծել է կորոնավիրուսի համավարակի տարածման դեմ համատեղ պայքարելու և առաջացած մարտահրավերներին համատեղ դիմակայելու կարևորությունը:

С Днем независимости Армена Саркисяна поздравила генерал-губернатор Канады
Президенту Армении Армену Саркисяну по случаю Дня независимости поздравительное послание направила генерал-губернатор Канады Жули Пайет. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
От имени народа Канады она направила свои поздравления президенту Саркисяну , народу Республики Армения и отметила, что Канада ожидает углубления партнерства с Арменией.
“Корни десятков тысяч канадцев происходят из Армении. Их вклад помог сделать Канаду благополучной, жизнеспособной и открытой страной, какой она является сегодня”, - отмечается в послании Жули Пайет.
Генерал-губернатор Канады также подчеркнула важность совместной борьбы с распространением эпидемии COVID-19 и совместного противостояния возникшим вызовам.