Թրամփը հաջողություն է մաղթել արքայազն Հարրիին, որը կնոջ հետ քարոզչական տեսահոլովակ է տեսագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաջողություն Է մաղթել արքայազն Հարրիին, որն իր կնոջ՝ ամերիկացի դերասանուհի Մեգան Մարքլի հետ քարոզչական տեսահոլովակ Է տեսագրել ընտրություններից առաջ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Սեպտեմբերի 23-ին Սպիտակ տանը կայացած մամուլի ասուլիսում լրագրողը Թրամփին խնդրել Է մեկնաբանել տեսանյութը՝ նշելով, որ զույգը պաշտպանում Է դեմոկրատների թեկնածու Ջոզեֆ Բայդենին, թեեւ արքայազնի եւ Մարքլի տեսահոլովակում այդ մասին չի ասվում:
«Ես նրա (Մարքլի) մոլի երկրպագուն չեմ, եւ նա, հնարավոր Է, դա գիտի: Ես հաջողություն եմ մաղթում Հարրիին, դա նրան պետք կգա»,- ասել Է Միացյալ Նահանգների վարչակազմի ղեկավարը:
Համացանցում զետեղված տեսագրության մեջ Մարքլն առաջիկա ընտրությունները համարել Է «կյանքում ամենակարեւորը»: Արքայազն Հարրիի խոսքով՝ «նոյեմբերը մոտենալուն համեմատ կենսականորեն կարեւոր Է խոսքից դուրս վանել ատելությունը, ապատեղեկատվությունն ու բացասագարությունը ցանցում», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп пожелал удачи принцу Гарри, который с женой записал агитационный ролик о выборах
Президент США Дональд Трамп пожелал удачи принцу Гарри, который со своей супругой американской актрисой Меган Маркл записал агитационный ролик перед выборами, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
На пресс-конференции в среду в Белом доме журналист попросила Трампа прокомментировать запись, отметив что пара поддерживает кандидата от демократов Джозефа Байдена, хотя в ролике принца и Маркл об этом не говорится.
"Я не являюсь ее [Маркл] фанатом, и она, возможно, это знает. Я желаю удачи Гарри, она ему понадобится", - сказал глава американской администрации.
На размещенной в интернете видеозаписи Маркл назвала предстоящие выборы "самыми важными в жизни". По словам принца Гарри, "по мере приближения ноября жизненно важно отвергнуть ненависть в речах, дезинформацию и негатив в сети".