Շվեյցարիայում 14 դեռահաս է տուժել ֆուտբոլի դաշտում կայծակի հարվածի պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեյցարիայում տասնչորս դեռահասների հիվանդանոց են տեղափոխել, որոնք տուժել են կայծակի հարվածից, որը տեղի Է ունեցել ֆուտբոլի դաշտում խաղի ժամանակ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Սանկտ-Գալլենի կանտոնի ոստիկանությունը:
«Ներկայում հայտնի տեղեկատվության համաձայն, կայծակը հարվածել Է լապտերասյանը: Լիցքն անցել Է հողին եւ տարածվել դաշտում»,-հաղորդել Է ոստիկանությունը:
Միջադեպի արդյունքում հիվանդանոց են տեղափոխել երկու թիմերից 14 դեռահասների՝ 15-ից 16 տարեկան բոլոր տուժածներին:
Նրանցից մեկին հիվանդանոց են տարել ուղղաթիռով: Դատախազությունը եւ ոստիկանությունը սկսել Է պարզել միջադեպի հանգամանքները, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Швейцарии 14 подростков пострадали из-за удара молнии в футбольное поле
Четырнадцать подростков попали в больницы в Швейцарии, пострадав от удара молнии, попавшей в футбольное поле во время игры. Как передает Арменпресс, об этом сообщает полиция кантона Санкт-Галлен.
"По известной на данный момент информации, молния ударила в фонарный столб. Заряд перешел в землю и распространился по полю", - сообщает полиция.
В результате инцидента в больницы были доставлены 14 подростков из двух команд, всем пострадавшим от 15 до 16 лет. Один из них отправлен в больницу на вертолете.