Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է․
«Հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ուզբեկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Պետականության անկախության հռչակումից ի վեր Ուզբեկստանը զգալի հաջողությունների է հասել քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական ոլորտներում, ինչպես նաև ամրապնդել է երկրի հեղինակությունը միջազգային ասպարեզում:
Համոզված եմ, որ մեր երկրների ժողովուրդների բարեկամական և փոխվստահելի հարաբերությունները հետագայում ևս կնպաստեն տարբեր ոլորտներում միջպետական փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը` ի շահ մեր ժողովուրդների:
Հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի,
օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Ուզբեկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում» ։

Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Узбекистана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян по случаю Дня независимости страны направил президенту Узбекистана Шавкату Мирзиёеву поздравительное послание. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра, в послании говорится:
“Уважаемый Шавкат Миромониевич!
Примите сердечные поздравления по случаю Дня независимости Республики Узбекистан.
С начала провозглашения независимости Узбекистан добился значительных успехов в и политической и в социально-экономической сферах, и укрепил авторитет страны на международной арене.
Уверен, что отношения дружбы и взаимодоверия народов наших стран и в дальнейшем будут способствовать повышению эффективности межгосударственного взаимодействия в различных сферах во благо наших народов.
Уважаемый Шавкат Миромониевич!
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам крепкого здоровья и благополучия, а дружественному народу Узбекистана - мира и процветания”.