Լիլիա Շուշանյանն ընդունել է ԱՀ ՏԿԶ նախարարության պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Լիլիա Շուշանյանն ընդունել է Արցախի Հանրապետության Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության պատվիրակությանը՝ նախարար Ժիրայր Միրզոյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարություն Հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, փոխնախարարը, ողջունելով հյուրերին, մաղթել է, որ անպայման հաջողեն նոր կառավարության կազմում իրենց ստանձնած չափազանց պատասխանատու և կարևոր աշխատանքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ընդերքօգտագործման ոլորտին առնչվող հարցեր, այդ թվում՝ պաշարների գնահատման և հանածոների արդյունահանման, ներդրումային միջավայրի, բնապահպանական կառավարման և վերահսկողության մեխանիզմների, ինչպես նաև երկրաբանական տեղեկությունների կառավարման և պետական մարմինների կարողությունների վերաբերյալ:
Երկուստեք ընդգծվել է երկու հանրապետությունների օրենսդրական բարեփոխումների համընթաց իրականացման կարևորությունը: Կողմերի միջև փոխադարձ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ինտենսիվ համագործակցել առաջիկայում յուրաքանչյուր նոր նախաձեռնության դեպքում, ինչպես նաև հաճախակի կազմակերպել մասնագիտական աշխատանքային քննարկումներ:

Лилия Шушанян приняла делегацию Министерства ТУиР Арцаха
Заместитель министра территориального управления и инфраструктуры Лилия Шушанян приняла делегацию Министерства территориального управления и развития Республики Арцах во главе с министром Жирайром Мирзояном.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ  Министерства территориального управления и инфраструктуры РА, приветствуя гостей, заместитель министра  пожелала им успехов в их чрезвычайно ответственной и важной работе в новом правительстве.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные со сферой недропользования, в том числе оценка ресурсов, добыча полезных ископаемых, инвестиционная среда, управление окружающей средой, механизмы контроля, а также управление геологической информацией, возможности государственных органов.
Стороны подчеркнули необходимость параллельного проведения законодательных реформ в двух республиках. Между сторонами была достигнута обоюдная договоренность об интенсивном сотрудничестве в ближайшем будущем в  каждой новой инициативе, а также об организации более частых профессиональных рабочих дискуссий.