Արցախում կորոնավիրուսով վարակվածության նոր դեպք չի հաստատվել
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում օգոստոսի 13-ի դրությամբ կորոնավիրուսի նոր դեպք չի հաստատվել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ հղում անելով երկրի Առողջապահության նախարարության տվյալներին:
COVID-19-ի ախտորոշմամբ 4 հիվանդ ապաքինվել է: Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 251 մարդու մոտ, որից 235-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 15, ընդհանուրը մեկուսացված է 39 քաղաքացի:
Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 4-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 157 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 7 575 փորձանմուշի հետազոտություն:
Արցախում կորոնավիրուսից մահվան դեպք չի արձանագրվել: Մահվան մեկ դեպքում քաղաքացու մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով:

В Арцахе не подтверждено ни одного нового случая заражения коронавирусом
ЕРЕВАН, 13 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. По состоянию на 13 августа в Республике Арцах не подтверждено ни одного нового случая коронавируса.
Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает информационный штаб Арцаха со ссылкой на данные Минздрава страны.
У 4 пациентов был диагностирован COVID-19, и они выздоровели. На сегодняшний день у 251 человека диагностирован новый коронавирус, 235 из которых выздоровели. Фактически проходят лечение 15 граждан, в целом, 39 человек изолированы.
Врачи оценивают состояние здоровья 2 пациентов как тяжелое, 4-х - как умеренное.
Для тестирования было отобрано 157 проб. На сегодняшний день обследовано 7 575 экземпляров проб.
В Арцахе не зарегистрировано смертей от коронавируса. В одном случае смерти у гражданина диагностировали коронавирусную болезнь, но умер он по другой причине.
Срок действия чрезвычайного положения, введенного в Республике Арцах, продленного с 12 апреля 2020 года до 12 августа, продлен на 32 дня, с 22:00 12 августа 2020 года до 22:00 11 сентября 2020 года включительно.