Մալայզիայի արտգոծնախարարին տուգանել են խորհրդարանի նիստում ծխելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մալայզիայի արտաքին գործերի նախարար Հիշամուդին Հուսեյնը խոստովանել Է, որ տուգանվել Է խորհրդարանի նիստում Էլեկտրնային սիգարետներ ծխելու համար: Այդ մասին նա հայտնել Է օգոստոսի 10-ին՝ ելույթ ունենալով օրենսդիր մարմնի ստորին պալատի պատգամավորների առջեւ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես տուգանվել եմ եւ արդեն վճարել եմ տուգանքը, ես զանցանք եմ կատարել եւ ներողություն եմ խնդրել»,- մեջբերում Է անում նրա խոսքից Star հրատարակությունը: Քաղաքական գործիչը լրագրողների օբյեկտիվում Էր հայտնվել անցյալ շաբաթ, երբ խորհրդարանում հրապարակվում Էր գերագույն տիրակալի (թագավորի) ուղերձը: Տեղական օրենքների համաձայն՝ հասարակական վայրերում ծխելու համար սպառնում Է տուգանք 250 ռինգիտի (59,5 դոլարի) չափով, վճարելուց հրաժարվելու դապքում տուգանքն ավելանում Է մինչեւ 10 հազար ռինգիտ (2,3 հազար դոլար) կամ պատժվում Է մինչեւ երկու տարի ժամկետով բանտարկությամբ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Главу МИД Малайзии оштрафовали за курение на заседании парламента
Министр иностранных дел Малайзии Хишамуддин Хуссейн признался, что был оштрафован за курение электронных сигарет на заседании парламента. Об этом он сообщил в понедельник, выступая перед депутатами нижней палаты законодательного органа,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Я был оштрафован и уже оплатил штраф, я совершил проступок и принес извинения", - приводит его слова издание Star. Политик попал в объективы журналистов на прошлой неделе, когда в парламенте озвучивалось послание верховного правителя (короля).
Согласно местным законам, за курение в общественных местах грозит штраф в размере 250 ринггитов ($59,5), в случае отказа платить штраф увеличивается до 10 тыс. ринггитов ($2,3 тыс.) или карается тюремным заключением на срок до двух лет.