ՀՀ նախագահն այցելել է «Տավուշ տեքստիլ» ընկերության Բերդի արտադրամաս
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Տավուշի մարզ աշխատանքային այցի շրջանակում նախագահ Արմեն Սարգսյանն այցելել է Բերդ քաղաք: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, սահմանամերձ այս քաղաքում Հանրապետության նախագահն այցելել է շինարարական ձեռնոցների արտադրությամբ զբաղվող «Տավուշ տեքստիլ» ընկերության Բերդի արտադրամաս:
Անցյալ ամիս հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած ռազմական գործողությունների ժամանակ կրակոցներ էին արձակվել նաև այս գործարանի ուղղությամբ:
Շինարարական ձեռնոցների արտադրությամբ զբաղվող այս ընկերությունը,
կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված, վերջին ամիսներին զբաղված է նաև բժշկական դիմակների արտադրությամբ: Նախագահ Սարգսյանը շրջել է արտադրամասում, զրուցել աշխատակիցների հետ, ծանոթացել արտադրության ընթացքին ու ծավալներին:
Ընկերության ղեկավարները ներկայացրել են ձեռնոցների արտադրության ամբողջական ընթացքը, նշել, որ դրանց հիմնական խմբաքանակը արտահանվում է ԵԱՏՄ երկրներ: Նրանք ներկայացրել են նաև արտադրամասերի և արտադրության ծավալների ընդլայնման ուղղությամբ ծրագրերն ու աշխատանքները, նշել, որ շուտով սահմանամերձ ևս մեկ գյուղում՝ Պառավաքարում, իր գործունեությունը կսկսի «Տավուշ տեքստիլ» ՍՊԸ-ի նոր արտադրամասը:

Президент Армении посетил Бердскую фабрику компании «Тавуш текстиль»
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата президента РА, в этом приграничном городе президент республики посетил Бердскую фабрику компании "Тавуш текстиль", которая занимается производством строительных перчаток.
В прошлом месяце во время боевых действий, развязанных Азербайджаном на северо-востоке армяно-азербайджанской границы, в сторону фабрики также были произведены выстрелы.
Эта компания, которая производит строительные перчатки, из-за эпидемии коронавируса в последние месяцы  занимается и производством медицинских масок. Президент Саркисян обошел завод, побеседовал с работниками, ознакомился с производственным процессом и объемами.
Руководители компании представили полный процесс производства перчаток, отметив, что основная их партия идет на экспорт в страны ЕАЭС. Они также представили программы и работы, направленные на расширение объемов производства, отметив, что новый цех ООО «Тавуш текстиль» начнет работу еще в одном из приграничных сел – в  Паравакаре.