ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահների 40 հոգանոց զորախումբը մեկնել է Կոսովո
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի խաղաղապահների 40 հոգանոց զորախումբը մեկնել է Կոսովո՝ ամերիկյան ստորաբաժանման կազմում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Զորախմբի անդամները մեկնելուց առաջ կորոնավիրուսի թեստ են հանձնել, բոլորի պատասխանները եղել են բացասական»,- ասաց Ստեփանյանը:
ՊՆ մամուլի խոսնակը նշեց, որ Կոսովոյում այժմ խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող հայ զինծառայողների շրջանում ևս կորոնավիրուսային հիվանդութան դեպք չկա:
Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը հաղորդել է, որ Կիևի «Բորիսպոլ» օդանավակայանի տարանցիկ գոտում Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Տիգրան Սեյրանյանը ողջունել է ՆԱՏՕ-ի կողմից Կոսովոյում իրականացվող խաղաղապահ առաքելությանը մասնակցող Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի զորախմբի 32-րդ հերթափոխին:

Подразделение из 40 миротворцев ВС Армении отбыло в Косово
Контингент миротворцев Вооруженных сил Республики Армения, состоящий из 40 человек, отправился в Косово для выполнения миротворческой миссии в составе подразделения США.
Об этом Арменпресс сообщила  пресс-секретарь министра обороны Шушан Степанян.
«Члены воинской группы перед отъездом прошли тест на коронавирус, все ответы были отрицательными», - сказал Степанян.
Официальный представитель Министерства обороны отметил, что среди армянских военнослужащих, которые в настоящее время находятся в миротворческой миссии в Косово, случаев заболевания коронавирусом нет.
По сообщению  посольства Армении в Украине в Facebook, посол Армении в Украине Тигран Сейранян приветствовал 32-ю смену Вооруженных сил РА, участвующих в миротворческой миссии НАТО в Косово, в транзитной зоне аэропорта Киева Борисполь.