Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 354 նոր դեպք․ ապաքինվել է 631, մահացել 10 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հուլիսի 31-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38550 դեպք, որոնցից 28997-ն` առողջացած: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8587 պացիենտ:
Վերջին 24 ժամում արվել է 1982 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 163736 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 354 նոր դեպք և 631 առողջացած։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 738 (ավելացել է ևս 10-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 65, 41, 61, 82, 79, 72, 63, 64 տարեկան տղամարդիկ և 70, 76 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Արձանագրվել է մահվան ևս 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 228 է:

В Армении подтверждено 354 новых случая COVID-19: выздоровел 631 человек, 10 скончались
В Армении по состоянию на 31 июля всего подтверждено 38 550 случаев COVID-19, 28 997 из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 8 587 пациентов. За последние 24 часа было проведено 1 982 теста, а в общем счете 163 736.
Выявлено 354 новых случая заражения, 631 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 738 летальных исходов (увеличились на 10).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были  мужчины 65, 41, 61, 82, 79, 72, 63, 64 лет и женщины 70, 76 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 3 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 228.