ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանը հուլիսի 28-ին ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Սքոթ Մաքսվելին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերին և իրականացված միջոցառումներին, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 12-ից արձանագրված լարվածության աճին և սահմանագոտում ներկայիս իրավիճակին։
Կողմերը քննարկել են նաև համագործակցության հետագա ծրագրերն ու նախանշել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Начальник Генштаба ВС Армении принял посла США
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения генерал-лейтенант Оник Гаспарян 28 июля принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в Республике Армения Линн Трейси и военного атташе посольства полковника Скотта Максвелла.
Как сообщили Арменпресс в управлении информации и общественных связей министерства обороны Армении, в ходе встречи были затронуты вопросы, касающиеся армяно-американского двустороннего сотрудничества в области обороны и принятых мер, а также роста напряженности, зарегистрированной на армяно-азербайджанской границе с 12 июля, и текущей ситуации в приграничной зоне.
Стороны также обсудили дальнейшие программы сотрудничества и наметили другие вопросы, представляющие взаимный интерес.