Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում հուլիսի 24-ի դրությամբ՝ կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք է հաստատվել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ հղում անելով երկրի Առողջապահության նախարարության տվյալներին:
Վարակակիրներից 5-ը Ստեփանակերտ քաղաքից են` նախկինում հաստատված տարբեր օջախների կոնտակտավորներ: 1 դեպք էլ հայտնաբերվել է Ասկերանի շրջանի Այգեստանի համայնքի բնակչի մոտ: Միևնույն ժամանակ, ապաքինվել է կորոնավիրուսով հիվանդ 3 քաղաքացի:
COVID-19-ը ախտորոշվել է 193 մարդու մոտ, որից 147-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 46, ընդհանուր մեկուսացված է 98 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով 130 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր իրականացվել է 4 346 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе подтверждено 6 новых случаев COVID-19
По состоянию на 24 июля в Республике Арцах зафиксировано 6 новых случаев COVID-19. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает информационный штаб Арцаха со ссылкой на данные Министерства здравоохранения страны.
5 зараженных - из Степанакерта - контакты различных ранее подтвержденных очагов. Один -житель общины Айгестан Аскеранского района. Выздоровели три пациента с диагнозом COVID-19. Фактическое лечение получают 46 человек, всего изолировано 98 граждан.
Для тестирования проведен забор 130 проб. Всего проведено 4 346 тестов. Смертей от коронавируса в Арцахе нет.