Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետին՝ Ազգային տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Սոֆի Վիլմեսին՝ Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Փաշինյանն իր ուղերձում նշել է․ «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին Բելգիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Մեծապես արժևորում եմ հայ-բելգիական միջպետական հարաբերությունների բարձր մակարդակը և արձանագրված ձեռքբերումները տարբեր ոլորտներում:
Համոզված եմ, որ մեր միասնական ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի և Բելգիայի միջև փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի կայուն զարգանալ և ընդլայնվել երկկողմ և բազմակող ձևաչափերում, այդ թվում Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև բարօրություն և խաղաղություն»,-ասված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

PM Pashinyan sends congratulatory message to Belgian PM on National Day
YEREVAN, JULY 21, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Prime Minister of Belgium Sophie Wilmès on National Day.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, the message runs as follows,
''I cordially congratulate you and the friendly people of Belgium on the occasion of the National Day of Belgium.
I highly value the high level of interstate relations between Armenia and Belgium and the achievements recorded in various spheres.
I am confident that due to our joint efforts the mutually beneficial cooperation between Armenia and Belgium will continue to develop and expand on bilateral and multilateral formats, including in the sidelines of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement between Armenia and the EU.