Հակառակորդի մարտական անօդաչուի հարվածից վիրավորվել է Չինարի գյուղի բնակիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի մարտական անօդաչուի հարվածից հուլիսի 16-ին վիրավորվել է Չինարի գյուղի մի բնակիչ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Ճգնաժամային տեղեկատվական կենտրոնի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Այսօր հակառակորդի մարտական անօդաչուի հարվածից վիրավորվել է Չինարի գյուղի բնակիչ Արամայիս Հովակիմյանը»,-տեղեկացրել է Հովհաննիսյանը:
«Ադրբեջանը, նորից խախտելով մարտական գործողությունների և կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը, կիրառում է հարվածային ԱԹՍ-ներ, այդ թվում՝ նաև բնակավայրերի ուղղությամբ։ Զգուշացնում ենք, որ ադրբեջանական զինված ուժերի առավոտյան դիակների թիվը կարող է խիստ ավելանալ»,-նշել է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
Հուլիսի 16-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանի կողմից վերսկսվել էին Տավուշի սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ հակառակորդի հրետակոծությունները։ Հիմնական թիրախ են եղել Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Չինարի, Մովսես, Տավուշ գյուղերը և Բերդ քաղաքը։

YEREVAN, JULY 16, ARMENPRESS. A resident of Chinari village of Armenia’s Tavush province has been wounded from the Azerbaijani combat drone strike on July 16, Head of the Crisis Information Center Artsrun Hovhannisyan said.
“Today resident of Chinari village Aramayis Hovakimyan has been wounded from the strike of the adversary’s combat drone”, he said.
“Again violating the agreement on cessation of hostilities and fire, Azerbaijan is using attacking UAVs, including in the direction of settlements. We warn that the number of bodies of the Azerbaijani armed forces of the morning can strongly increase”, Armenian defense minister’s spokesperson Shushan Stepanyan said.