Կառավարությունը նոր տեսանյութ է հրապարակել գիշերային պատժիչ գործողությունների ընթացքից
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կառավարությունը նոր տեսանյութ է հրապարակել ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների իրականացրած գիշերային պատժիչ գործողությունների ընթացքից:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ավելի վաղ Պաշտպանության նախարարությունը տեսանյութ էր հրապարակել, որտեղ երևում է, թե ինչպես են ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները ոչնչացնում Տավուշի սահմանամերձ բնակավայրերը հրետակոծած ադրբեջանական հենակետերը։
Ադրբեջանական զինված ուժերը հուլիսի 13-ից թիրախավորում են Տավուշի մարզի սահմանամերձ բնակավայրերը. 82մմ տրամաչափի ականանետից յոթ և 120մմ տրամաչափի ականանետից 3 արկ են արձակել Չինարի բնակավայրի ուղղությամբ։ Հուլիսի 14-ին հակառակորդը հարվածային ԱԹՍ-ով թիրախավորել է Բերդ համայնքի քաղաքացիական ենթակառուցվածքները։

Правительство Армении опубликовало новый видеоматериал о ночных карательных действиях
Правительство Армении опубликовало новый видеоматериал о ночных карательных действиях, осуществленных подразделениями ВС Армении.
Как сообщает «Арменпресс», ранее Министерство бороны Армении опубликовало материал, на котором видно, как подразделения ВС Армении уничтожают азербайджанские посты, обстрелявшие приграничные населенные пункты Тавушской области.
С 13 июля противник обстреливает населенные пункты Республики Армения. Азербайджанские вооруженные силы из миномета калибра 82 мм выпустили в направлении населенного пункта Чинари 3 снаряда и 7 из миномета калибра 120 мм. 14 июля противник ударным БПЛА атаковал гражданские объекты общины Берд.