Քանյե Վեսթը հայտարարել է 2020թ. ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին մասնակցելու մտադրության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայտնի ռեփեր, Քիմ Քարդաշյանի ամուսին Քանյե Վեսթը       ԱՄՆ անկախության օրը՝ հուլիսի 4-ին հայտարարել է 2020թ․ նախագահական ընտրություններին մասնակցելու մտադրության մասին, սակայն դեռևս հստակ չէ, արդյոք երաժիշտը ձեռնամուխ է եղել քվեաթերթիկներում հայտնվելու աշխատանքին, թե ոչ։
«Այժմ մենք պետք է գիտակցենք Ամերիկայի խոստումը՝ վստահեով Աստծուն, միավորելով մեր տեսլականը և կառուցելով մեր ապագան»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, գրել է Վեսթը, հավելելով,- «Ես առաջադրվում եմ որպես ԱՄՆ նախագահի թեկնածու»։
«Թվիթեր» սոցիալական ցանցում արված գրառմանը պատասխանել է Քիմ Քարդաշյանը՝ ԱՄՆ դրոշի նկարով։
Նախագահական ընտրություններից 4 ամիս առաջ արված այս հայտարարության վերաբերյալ դեռևս հստակություն չկա։ Հայտնի չէ, արդյո՞ք անվանի կատարողի անունը կհայտնվի քվեաթերթիկներում, թե ոչ։ Որպես նախագահի անկախ թեկնածու՝ Վեսթը ընտրություններին մասնակցելու հնարավորություն դեռևս ունի։

Канье Уэст заявил о намерении  баллотироваться на президентских выборах в США в 2020г.
Известный американский рэпер Канье Уэст, муж Ким Кардашьян,  объявил в День независимости США 4 июля о намерении  баллотироваться на президентских выборах в США в 2020г. Но поскольку времени  для  регистрации осталось немного, пока неясно, сможет ли он успеть собрать необходимое количество подписей и зарегистрироваться.
«Теперь мы должны реализовать обещание Америки, полагаясь на Бога, объединяя наше видение и строя наше будущее», - как передает Арменпресс, сказал Уэст,    добавив: «Я баллотируюсь в президенты Соединенных Штатов».
Ким Кардашьян ответила на пост в социальной сети Twitter  на фоне   американского флага.
До сих пор нет ясности в отношении этого заявления, сделанного за 4 месяца до президентских выборов. Неизвестно, появится ли имя известного исполнителя в бюллетенях или нет. Как независимый кандидат в президенты, у Уэста  все еще есть шанс участвовать в выборах.