Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը, քննարկվել են բանակաշինությանը և պաշտպանության ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է Օնիկ Գասպարյանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ նշելով, որ նրա փորձը, արհեստավարժությունն ու գիտելիքները մեծապես կնպաստեն զինված ուժերի շարունակական զորացմանը, երկրի պաշտպանունակության ամրապնդման գործում նոր հաջողությունների արձանագրմանը:

President of Artsakh receives Armenia’s Chief of General Staff of Armed Forces
STEPANAKERT, JUNE 16, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received today Chief of the General Staff of the Armed forces of Armenia Onik Gasparyan, the Presidential Office told Armenpress.
A range of issues related to the army building and cooperation of the two Armenian republics in the defense sphere were on the agenda of the meeting.
The meeting was also attended by Artsakh Republic Defense minister Jalal Harutyunyan.
The Head of the State congratulated Onik Gasparyan on being appointed to the responsible position noting that his experience, professionalism and knowledge will greatly contribute to further developing of the Armed forces, achieving new success in strengthening the country's defense capabilities.