Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը, քննարկվել են բանակաշինությանը և պաշտպանության ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է Օնիկ Գասպարյանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ նշելով, որ նրա փորձը, արհեստավարժությունն ու գիտելիքները մեծապես կնպաստեն զինված ուժերի շարունակական զորացմանը, երկրի պաշտպանունակության ամրապնդման գործում նոր հաջողությունների արձանագրմանը:

Араик Арутюнян принял начальника Генштаба ВС Армении Оника Гаспаряна
16 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял начальника Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения Оника Гаспаряна. Об этом «Арменпресс» сообщили в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.
На встрече, в которой принял участие и министр обороны Республики Арцах Джалал Арутюнян, был обсужден ряд вопросов, касающихся военного строительства и сотрудничества двух армянских республик в сфере обороны.
Глава государства поздравил Оника Гаспаряна с назначением на ответственную должность, отметив, что его опыт, профессионализм и знания будут во многом способствовать последовательному усилению вооруженных сил, достижению новых успехов в деле укрепления обороноспособности страны.