Արայիկ Հարությունյանը կորոնավիրուսի դեմ պայքարի խստացմանը նվիրված խորհրդակցություն անցկացրել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 11-ին աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել՝ նվիրված նոր տիպի կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջոցների խստացմանը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետական նախարար, հանրապետության պարետ Գրիգորի Մարտիրոսյանը, առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Բաղրյանը, ԱԺ պատգամավորներ, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը, շրջանային վարչակազմերի ղեկավարները և պաշտոնատար այլ անձինք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, իրավիճակի վերաբերյալ զեկուցմամբ հանդես է եկել առողջապահության նախարարի պաշտոնակատարը: Ա. Բաղրյանի խոսքով՝ վերջին օրերին հանրապետությունում համավարակի տարածման ինտենսիվությունն աճել է:
Ելույթներով հանդես են եկել նաև պարետ Գրիգորի Մարտիրոսյանը, ԱԺ պատգամավորներ, շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներ:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարել է ավելի խստացնել կիրառվող ընթացակարգերը՝ պահանջելով հետևողական լինել ընդունված որոշումների իրականացման հարցերում: Նախագահը հանձնարարել է նաև առողջապահության ոլորտի պատասխանատուների ներգրավմամբ ստեղծել մասնագիտական խումբ, որն անմիջականորեն կզբաղվի համավարակի դեմ պայքարի աշխատանքներով:

YEREVAN, JUNE 11, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan convened an enlarged working consultation on June 11 dedicated to the tightening of measures aimed at combating the novel coronavirus, ARMENPRESS was informed from the press service of the Artsakh President’s Office.
Minister of State, Commandant of the republic Grigory Martirosyan, acting healthcare minister Arayik Baghryan, National Assembly deputies, Mayor of Stepanakert David Sargsyan, heads of regional administrations and other officials attended the consultation.
The acting healthcare minister delivered a report on the situation. According to Arayik Baghryan, the intensity of the spread of the virus in the country has increased in recent days.
Commandant Grigory Martirosyan, MPS, heads of concerned bodies delivered speeches.
The Head of the State instructed to further tighten the applied procedures demanding to be consistent in the implementation of the adopted decisions. The President also instructed to set up a professional group with the participation of healthcare officials, which will be directly involved in the fight against the pandemic.