Այսուհետ կենսաթոշակներն ու նպաստները կառաքվեն բացառապես փոստատարների միջոցով
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ պարետի՝ հունիսի 3-ի՝ Ց/94-2020 ցուցումի համաձայն՝ կենսաթոշակների և նպաստների տրամադրումը հունիսի 4-ից սկսած ապահովվելու է բացառապես շահառուների բնակության վայրերում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի աշխատակիցների միջոցով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնում են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունից։
«Փոստային բաժանմունքներում կենսաթոշակներ և նպաստներ չեն տրամադրվելու և փոստատարները ոստիկանների ուղեկցությամբ ապահովելու են կենսաթոշակների և նպաստների առաքումն ըստ բնակության հասցեների:
Ցուցումը նպատակ ունի ապահովելու նպաստառու և թոշակառու հանդիսացող բնակչության անվտանգությունն ու նվազեցնելու մարդկանց կուտակումների արդյունքում նրանց վարակվելու հավանականությունը»,- ասված է նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Отныне пенсии и пособия будут доставляться исключительно почтальонами
Согласно указу от 3 июня Ц/94-2020 года, предоставление пенсий и пособий начиная с 4 июня будет осуществляться исключительно по местам проживания бенефициаров сотрудниками ЗАО “Айпост”. Об этом Арменпресс сообщили в Министерстве высокотехнологичной промышленности Армении.
“В почтовых отделениях пенсии и пособия не будут выдаваться, и почтальоны в сопровождении полицейских обеспечат доставку пенсий и пособий по адресам проживания бенефициаров.
Указание имеет целью обеспечить безопасность бенефициаров пособий и пенсионеров, и снизить вероятность заражения людей в результате скоплений людей”, - говорится в сообщении министерства.