ԱԱԾ տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանը ազատման դիմում չի ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լրատվամիջոցները տեղեկություն էին տարածել, թե ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանը մոտ մեկ շաբաթ է աշխատանքից ազատվելու դիմում է ներկայացրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, որը, սակայն, մինչ օրս չի ստորագրվել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է «Տեղեկատվության ստուգման կենտրոն»-ը, ըստ լրատվականի՝ ԱԱԾ տնօրենի դիմում գրելու պատճառը Պետական վերահսկողական ծառայության նախկին ղեկավար Արգիշտի Քյարամյանի` Էդուարդ Մարտիրոսյանի առաջին տեղակալ նշանակվելու փաստն է, ինչպես նաև՝ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ուժային կառույցի աշխատանքներին միջամտելը։
«Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնի» հետ զրույցում ԱԱԾ-ից հերքել են լուրը՝ նշելով, որ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանը աշխատանքից ազատման դիմում չի ներկայացրել և շարունակում է իր աշխատանքը։

Директор СНБ Армении Эдуард Мартиросян не подавал заявления об увольнении
В СМИ распространилась информация, что директор Службы национальной безопасности Армении Эдуард Мартиросян около недели премьер-министру Николу Пашиняну подал заявление об отставке, который до сих пор его не подписал.
Как передает «Арменпресс», Центр проверки информации сообщает, что согласно информации в СМИ, причиной заявления директора СНБ  был факт назначения первым заместителем Эдуарда Мартиросяна бывшего руководителя Государственной контрольной службы Армении Аргишти Кярамяна, а также вмешательство Никола Пашиняна в работу силовой структуры.
В беседе с Центром проверки информации СНБ опровергла эту информацию, отметив, что директор Службы национальной безопасности Эдуард Мартиросян не представлял заявления об увольнении и продолжает свою работу.