Արարատ Միրզոյանը Ստեփանակերտում հանդիպել է Արցախի ԱԺ նորընտիր նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Արթուր Թովմասյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից։
Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է իր գործընկերոջը չափազանց կարեւոր պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ եւ հաջողություն ցանկացել: Նա իր պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցելու արցախցի գործընկերներին իրենց գործունեության բոլոր ոլորտներում: Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ Արցախի` վեցերորդ գումարման Ազգային ժողովի հետ գոյություն ունեցած սերտ համագործակցությունն էլ ավելի է զարգանալու:
Արթուր Թովմասյանը, ողջունելով իր պաշտոնակցին, նշել է, որ երկու խորհրդարանները մեծ աշխատանք ունեն կատարելու հայ ժողովրդի ընդհանուր օրակարգի` այդ թվում Արցախյան հիմնախնդրի եւ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման ուղղությամբ: Արցախի օրենսդիր մարմնի ղեկավարը հավաստիացրել է, որ պահպանելու եւ զարգացնելու են կապերը ՀՀ Ազգային ժողովի հետ: Նա պատրաստակամություն է հայտնել նոր թափ հաղորդելու երկու խորհրդարանների աշխատանքին նաեւ հանձնաժողովների մակարդակում:

Арарат Мирзоян в Степанакерте встретился с новоизбранным председателем НС Арцаха
Председатель Национального собрания Республики Армения встретился с новоизбранным председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
Арарат Мирзоян поздравил своего коллегу с избранием на чрезвычайно важный пост и пожелал ему успехов. Он выразил готовность содействовать арцахским коллегам во всех сферах их деятельности. Глава парламента Армении выразил уверенность, что уже существующее  сотрудничество с Национальным собранием Арцаха будет развиваться и далее.
Артур Товмасян, приветствуя своего коллегу, отметил, что оба парламента должны проделать большую работу в направлении общей повестки дня армянского народа, в том числе Арцахской проблемы и признания Геноцида армян. Глава законодательного органа Арцаха заверил, что он будет поддерживать и развивать связи с Национальным собранием Армении. Он выразил готовность придать новый импульс работе двух парламентов также и на уровне комиссий.