Արարատ Միրզոյանը Ստեփանակերտում հանդիպել է Արցախի ԱԺ նորընտիր նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Արթուր Թովմասյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից։
Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է իր գործընկերոջը չափազանց կարեւոր պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ եւ հաջողություն ցանկացել: Նա իր պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցելու արցախցի գործընկերներին իրենց գործունեության բոլոր ոլորտներում: Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ Արցախի` վեցերորդ գումարման Ազգային ժողովի հետ գոյություն ունեցած սերտ համագործակցությունն էլ ավելի է զարգանալու:
Արթուր Թովմասյանը, ողջունելով իր պաշտոնակցին, նշել է, որ երկու խորհրդարանները մեծ աշխատանք ունեն կատարելու հայ ժողովրդի ընդհանուր օրակարգի` այդ թվում Արցախյան հիմնախնդրի եւ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման ուղղությամբ: Արցախի օրենսդիր մարմնի ղեկավարը հավաստիացրել է, որ պահպանելու եւ զարգացնելու են կապերը ՀՀ Ազգային ժողովի հետ: Նա պատրաստակամություն է հայտնել նոր թափ հաղորդելու երկու խորհրդարանների աշխատանքին նաեւ հանձնաժողովների մակարդակում:

Armenia’s Speaker of Parliament meets with Artsakh counterpart in Stepanakert
YEREVAN, MAY 22, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan met today with newly elected Speaker of Parliament of Artsakh Artur Tovmasyan in Stepanakert, the Armenian Parliament told Armenpress.
Speaker Mirzoyan congratulated his Artsakh counterpart on election and wished success. He expressed readiness to support the Artsakh colleagues in all spheres of their activity. Ararat Mirzoyan expressed confidence that the close cooperation with the Artsakh Parliament will further develop.
In turn Artur Tovmasyan said the two Parliaments have a great work to do in the general agenda of the Armenian people, mainly over the Artsakh issue and the recognition of the Armenian Genocide. He assured that he will keep and develop the ties with the Parliament of Armenia and expressed readiness to give a new impetus also to the works of the parliamentary committees.