Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ վարչապետի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 22-ին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորել է նախագահ Հարությունյանին պաշտոնական լիազորությունները ստանձնելու կապակցությամբ եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Իր հերթին նախագահ Հարությունյանը երախտագիտություն է հայտնել ՀՀ իշխանություններին Արցախին բոլոր հարցերում սատար կանգնելու համար՝ հավաստիացնելով, որ կգործադրվեն բոլոր ջանքերը Մայր հայրենիքի հետ փոխգործակցությունն ավելի սերտացնելու նպատակով:
Այնուհետև հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել անվտանգության, տնտեսության եւ մի շարք այլ ոլորտներին առնչվող տարբեր հարցերի շուրջ:

Араик Арутюнян встретился с премьер-министром Армении
22 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном. Об этом «Арменпресс» сообщили в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.
Премьер-министр Пашинян поздравил президента Арутюняна со вступлением в официальные полномочия и пожелал ему плодотворной работы.
В свою очередь, президент Арутюнян выразил признательность властям Армении за поддержку Арцаха по всем вопросам, заверив, что будут приложены все усилия для еще большего укрепления сотрудничества с Родиной.
Затем руководители обеих армянских республик обменялись мнениями вокруг вопросов, касающихся безопасности, экономики и ряда других сфер.