Հարավային Կորեան կհատկացնի 2.8 մլրդ դոլար ավելի քան 550 հազար աշխատատեղ ստեղծելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարավային Կորեայի կառավարությունը մտադիր է 3.5 տրիլիոն վոն (2.8 մլրդ դոլար) ներդրում կատարել մի նախագծում, որի շրջանակում երկրում կստեղծվի ավելի քան 550 հազար աշխատատեղ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
Հայտնի է, որ այս հայտարարությունը ֆինանսների նախարարը կատարել է Աղետների կառավարման, արտակարգ իրավիճակների կենտրոնական շտաբի նիստի ժամանակ: Նշվում է, որ միջոցները կհատկացվեն երրորդ լրացուցիչ բյուջեից:
Մայիսի 13-ին հայտնի դարձան մանրամասներ Հարավային Կորեայի պետական հատվածում աշխատատեղերի ստեղծման նախագծի մասին: Նախագծի շրջանակում կստեղծվի 100 հազար հեռավար աշխատատեղ պետական հատվածում, 100 հազար աշխատատեղ երիտասարդների համար, 300 հազար աշխատատեղ բնակչության խոցելի խմբի համար:

В Южной Корее выделят $2,8 млрд на создание более 550 тыс. рабочих мест. Regnum
Правительство Южной Кореи намерено вложить 3,5 трлн вон (~$2,8 млрд) в проект по созданию более 550 тыс. рабочих мест в государственном секторе. Об этом сообщает KBS со ссылкой на заявление министра финансов страны Хон Нам Ги.
Известно, что данное заявление министр сделал в ходе заседания Центрального штаба по борьбе со стихийными бедствиями, чрезвычайным ситуациями и катастрофами (CDSCHQ).
Он отметил, что данные средства будут выделены из третьего дополнительного бюджета.
Напомним, что 13 мая стали известны подробности плана по созданию рабочих мест в государственном секторе Южной Кореи. В рамках данного плана будет создано 100 тыс. удалённых рабочих мест в государственном секторе, 100 тыс. мест для молодёжи, 300 тыс. мест для уязвимых слоёв населения.