Արցախի պարետատունը քննարկում է մարդկանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակի ռեժիմի պարետատունը քննարկում է մարդկանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների հարցը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ապրիլի 14-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակի պարետ, պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը:
«Այդ հարցն առայժմ քննարկվում է: Ամենայն հավանականությամբ՝ կկիրառվեն առանձին տարածքների համար սահմանափակման որոշումներ, իսկ անհրաժեշտության դեպքում կտարածվեն նաև ամբողջ հանրապետության տարածքում»,- ասել է Մարտիրոսյանը:

YEREVAN, APRIL 14, ARMENPRESS. The Artsakh Coronavirus Response Task Force is considering a potential lockdown to prevent a further spread of the novel coronavirus. So far, the country has 6 confirmed cases.
“We are now discussing this issue,” State Minister Grigory Martirosyan, the Superintendent of the state of emergency measures who leads the coronavirus response in the country told reporters.
“Most likely we will enforce restrictions for individual areas, but if necessary, the decision will be amended to cover the entire country,” Martirosyan said.