Մոսկվա-Երևան չարտերային թռիչքի տոմսերը սպառվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանից Հայաստան վերադառնալ ցանկացողների թվի մեծաքանակության պատճառով ապրիլի 6-ի թռիչքի տոմսերն արդեն իսկ սպառվել են։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի էջում հաղորդագրություն է տարածել Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը։
«Խնդրում ենք բոլորիդ պահպանել հանգստություն, իրավիճակն ամբողջությամբ վերահսկելի է։
Մեր աշխատակիցները փորձում են պատասխանել բոլոր զանգերին։ Վերջին ժամերին հեռախոսազանգերի քանակը գերազանցել է վեց հազարը։ Հայաստան վերադարձող մեր քաղաքացիները ենթարկվելու են 14-օրյա պարտադիր կարանտինային ռեժիմի. այն է՝ վերջիններս օդանավակայանից տեղափոխվելու են կարանտինային ռեժիմի համար նախատեսված հատուկ վայր:Վայրը սահմանվում է պարետի կողմից և ենթակա չէ հրապարակման։
Շարունակում ենք իրականացնել աշխատանքներ դեպի Հայաստան երկրորդ թռիչքի իրականացման համար թույլտվություն ստանալու ուղղությամբ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ, «Ռեդ Վինգս» ավիանկերությունը ՌԴ կառավարության կողմից ձեռք էր բերել մեկանգամյա թույլտվություն ապրիլի 6-ին, Մոսկվայի ժամանակով ժամը՝ 15:40-ին, կազմակերպելու Մոսկվա-Երևան չարտերային թռիչքը (WZ4323), որով կարող են Հայաստան վերադառնալ բացառապես ՌԴ-ում գտնվող ՀՀ քաղաքացիները:

Все билеты на чартерный рейс Москва-Ереван распроданы
Из-за большого количества желающих вернуться в Армению из России билеты на рейс 6 апреля уже истекли.
Как  передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщает посольство   Армении в России.
«Просим всех сохранять спокойствие, ситуация полностью под контролем.
Наши сотрудники стараются отвечать на все звонки. В последние часы количество телефонных звонков превысило шесть тысяч. На наших граждан, возвращающихся в Армению, будет распространяться 14-дневный режим обязательного карантина. То есть они будут переведены из аэропорта в специальное место для карантина, которое определяется Комендантом и не подлежит публикации.
Мы продолжаем работать над получением разрешения на второй рейс в Армению», - сказано в сообщении.
Ранее сообщалось, что авиакомпания Red Wings получила от правительства России одноразовое разрешение на организацию чартерного рейса Москва-Ереван (WZ4323) — 6 апреля в 15:40 по московскому времени. Рейс  позволит гражданам Армении, находящимся в России, вернуться в Армению.