«Իմ քայլը» խմբակցությունը նախագծերի քվեարկությունից առաջ 20 րոպե ընդմիջում վերցրեց
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունն արտահերթ նիստում քննարկված նախագծերի քվեարկությունից առաջ 20 րոպե ընդմիջում վերցրեց: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝  քվեարկությունից առաջ այս մասին վարման կարգով հայտնեց խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Կառավարության առաջարկով գումարված ԱԺ արտահերթ նիստում ընդգրկված էր 4 հարց: Սակայն վերջին՝ Հայաստանի Հանրապետության ու Վերակառուցման եւ զարգացման միջազգային բանկի միջեւ «Կենսական նշանակության ճանապարհային ցանցի բարելավման ծրագրի երկրորդ լրացուցիչ ֆինանսավորում» վարկային համաձայնագիրը վավերացնելու մասին հարցը հանվեց օրակարգից՝ նիստը նախաձեռնողի առաջարկությամբ: Պատգամավորները քննարկեցին բաժնետիրական ընկերությունների որոշումներն առցանց ընդունելու մասին հնարավորության հարցը, կոնտակտավորներին գտնելու համար զանգերը ֆիքսելու մեխանիզմի ներդրման հարցը և կորոնավիրուսից մահացածներին չհերձելու մասին օրինագիծը:

Фракция “Мой шаг” перед голосованием по проектам взяла 20-минутный перерыв
Фракция “Мой шаг” Национального собрания Республики Армения перед голосованием по обсужденным на внеочередном заседании проектам взяла 20-минутный перерыв. Как передает «Арменпресс», об этом перед голосованием сообщила руководитель фракции Лилит Макунц.
На созванном по предложению правительства внеочередном заседании НС было включено 4 вопроса. Однако последний вопрос о ратификации кредитного соглашения между Республикой Армения и Международным банком реконструкции и развития “Второе дополнительное финансирование программы улучшения дорожной сети жизненного значения” был снят с повестки дня по предложению инициатора заседания. Депутаты обсудили вопрос о возможности онлайн-принятия решений относительно акционерных обществ, вопроса внедрения механизма фиксации звонков для поиска контактов и законопроекта о вскрытии тел умерших от коронавируса.