Կորոնավիրուսով վարակվել է մեկ շտապ օգնության վարորդ և ևս մեկ բժիշկ. նրանք մեկուսացված են
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետությունում կորոնավիրուսով վարակված 290 քաղաքացիներց 2-ը բժիշկ են, իսկ մեկը՝ շտապօգնության վարորդ։
«Մարտի 19-ին ինֆեկցիոն հիվանդանոցի բուժքույրերից մեկի մոտ կորոնավիրուս էր հայտնաբերվել, և նա հոսպիտալացվել էր, նրա վիճակը լավ է։ Մենք այս ընթացքում ունենք վարակված ևս մեկ բժիշկ ու շտապ օգնության վարորդ։ Սա անխուսափելի է, ինչքան էլ մենք փորձենք պաշտպանել նրանց, քանի որ նրանք շատ են շփվում վարակված անձանց հետ։ Վարակված բուժաշխատողները մեկուսացված են, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- նշեց Թորոսյանը։

One ambulance driver, one doctor infected with coronavirus in Armenia
YEREVAN, MARCH 26, ARMENPRESS. 2 out of the 290 confirmed cases of the novel coronavirus in Armenia are doctors, and one is an ambulance driver, Minister of Healthcare Arsen Torosyan said at a press conference.
“On March 19 one of the nurses working at the infectious diseases hospital has tested positive for coronavirus, she was hospitalized and currently feels well. We also have one doctor and an ambulance driver who were infected with the virus. This is unavoidable, no matter how we try to protect them, because they are communicating most with the infected patients. The infected healthcare workers are isolated, their lives are not in danger”, the minister said.