Եվրոպայի սամբոյի երիտասարդական առաջնությունը հետաձգվել է անորոշ ժամանակով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայի սամբոյի պատանեկան և երիտասարդական առաջնությունները հետաձգվել են անորոշ ժամանակով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան: Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիան՝ հաշվի առնելով COVID-19-ի՝ կորոնավիրուսի տարածումն ու Բուլղարիայի Հանրապետության երիտասարդության և սպորտի նախարարի որոշումը, ապրիլի 9-13-ը Բուլղարիայի Պանագյուրիշտե քաղաքում անցկացվելիք Եվրոպայի սամբոյի պատանեկան ու երիտասարդական առաջնությունը հետաձգվում է անորոշ ժամանակով:
Նոր կորոնավիրուսի բռնկումը գրանցվել է 2019 թվականի դեկտեմբերի վերջին Կենտրոնական Չինաստանի ամենախտաբնակ քաղաքում՝ 12-միլիոնանոց Ուհանում: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունն այն բնութագրել է որպես համաճարակ՝ բազմաթիվ օջախներով: Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հատել է 110 հազարը: Վիրուսից մահացել է ավելի քան 4 հազար մարդ:

Молодежный чемпионат Европы по самбо отложен на неопределенное время
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Федерация самбо Армении. Международная федерация самбо, учитывая распространение эпидемии коронавируса COVID-19 и решение министра молодежи и спорта Болгарии, юношеский и молодежный чемпионат Европы по самбо, который должен был состояться с 9 по 13 апреля в болгарском городе Панагюрише, откладывает на неопределенное время.
Вспышка нового коронавируса COVID 19  была зафиксирована в конце декабря 2019 года в самом густонаселенном городе центрального Китая - 12-миллионной Ухани. Всемирная организация здравоохранения признала ее чрезвычайным положением международного масштаба, охарактеризовав как эпидемию с многочисленными очагами. Число случаев заражения коронавирусом в мире превысило 110 тысяч человек.