ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնի բաց մրցույթին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 5 հավակնորդ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի՝ 2020 թ. հունվարի 31-ին տեղի ունե­ցած նիս­տի № 66 որոշմամբ հայտարարվել է ԵՊՀ ռեկտորի թափուր պաշ­տո­նի համար բաց մրցույթ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Երևանի պետական համալսարանից, թեկնածուների հայտերի և անհրաժեշտ փաստաթղթերի ընդունման գործընթացը կազմակերպվել է՝ ըստ «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրա­մի ռեկտորի ընտրու­թյան կանո­նա­կարգի:
Հայտ է ներկայացրել հինգ թեկնածու.
• Վահրամ Ժորայի Դումանյան - ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ԵՊՀ ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի դեկան (ԵՊՀ ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի կողմից),
• Վահե Վաղինակի Հովհաննիսյան - իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի վարիչ (ինքնաառաջադրմամբ),
• Ռուբեն Հովհաննեսի Մելքոնյան - պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետի դեկան (ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետի կողմից),
• Պավել Սամվելի Գևորգյան - ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Մոսկվայի պետական մանկավարժական համալսարանի մաթեմատիկական անալիզի ամբիոնի վարիչ (ինքնաառաջադրմամբ),
• Աշոտ Սերոբի Սաղյան - քիմիական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ԵՊՀ ֆարմացիայի ինստիտուտի տնօրենի պաշտոնակատար (ԵՊՀ ֆարմացիայի ինստիտուտի կողմից):
«Երևանի պետական հա­մալ­սարան» հիմնադրա­մի ռեկտորի ընտրու­թյունը տեղի է ունենալու 2020 թ. մարտի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին, Երևանի պետական համալսարանի գիտական խորհրդի նիստերի դահլիճում:

Заявки на участие в открытом конкурсе на должность ректора ЕГУ подали 5 претендентов
Решением № 66, принятым на заседании Совета попечителей Фонда “Ереванский государственный университет” от 31 января 2020 г. был объявлен открытый конкурс на замещение вакантной должности ректора ЕГУ.
Как сообщили «Арменпресс» в Ереванском государственном университете, процесс приема заявок и необходимых документов был организован согласно регламенту выборов ректора Фонда ”Ереванский государственный университет”.
Заявки подали пять кандидатов.
Думанян Ваграм Жораевич - доктор физико-математических наук, профессор, декан факультета информатики и прикладной математики ЕГУ (от факультета информатики и прикладной математики ЕГУ)
Ваге Вагинакович Оганесян - доктор юридических наук, профессор, заведующий кафедрой гражданского судопроизводства юридического факультета ЕГУ (самовыдвижение)
Рубен Ованесович Мелконян - доктор исторических наук, профессор, декан факультета востоковедения ЕГУ (от факультета востоковедения ЕГУ)
Павел Самвелович Геворкян - доктор физико-математических наук, профессор, заведующий кафедрой математического анализа МГУ (самовыдвижение)
Ашот Серобович Сагьян - доктор химических наук, профессор, и. о. директора Института фармации ЕГУ (от Института фармации ЕГУ)
Выборы ректора Фонда “Ереванский государственный университет” состоятся  23-го марта 2020 г., в 11:00, в зале заседаний Ученого совета Ереванского государственного университета.