Վարչապետին են ներկայացվել տեխնոլոգիական կրթության ոլորտում JHM հիմնադրամի և «Թումո»-ի նոր ծրագրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է JHM հիմնադրամի հիմնադիր, բարերար Լիսա Գրիգորյանին և «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի գլխավոր գործադիր տնօրեն Մարի Լու Փափազյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հյուրերը վարչապետին են ներկայացրել Հայաստանում երեխաների և պատանիների շրջանում տեխնոլոգիական կրթության ոլորտում նախատեսվող ծրագրերն ու միջոցառումները, մասնավորապես, Գյումրիում և հանրապետության մարզերի այլ քաղաքներում: Նրանք նշել են, որ այժմ ՀՀ կառավարության նկատմամբ ներդրողների մոտ առկա է վստահության բարձր մակարդակ՝ արդյունքում էլ կյանքի են կոչվում նման տարբեր ծրագրեր, ի հայտ են գալիս նորանոր նախաձեռնություններ:
Վարչապետ Փաշինյանը հետաքրքիր է համարել ներկայացված գաղափարներն ու նախաձեռնությունները՝ նշելով, որ կառավարությունը կարևորում է JHM-ի և Թումոյի կողմից իրականացվող ծրագրերը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ Թումոն միջազգային ասպարեզում դարձել է Հայաստանի բրենդը և կառավարությունն իր աջակցությունն է հայտնում առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերին: Վարչապետը հավելել է, որ Թումոյի ծրագրերը համապատասխանում են կառավարության ապագայի տեսլականին և համահունչ են կրթության ոլորտում վերջինիս առաջնահերթություններին: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ դրանք միտված են մասնագիտությունների վերամոդելավորմանը՝ շուկայի պահանջներին համապատասխանեցնելու նպատակով: «Կարևոր է, որ ձեր ծրագրերը միայն բարեգործություն չեն, այլ ներդրում՝ ապագայի մեջ»,- ասել է կառավարության ղեկավարը:

New projects of JHM Foundation and TUMO center in tech education presented to PM Pashinyan
YEREVAN, MARCH 6, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received founder of JHM Foundation, benefactor Lysa Grigorian and CEO of Tumo Center for Creative Technologies Marie Lou Papazian.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister of Armenia, the guests presented to Pashinyan the pending projects and events in the sphere of tech education among children and youngsters, particularly in Gyumri and other cities of the country. They mentioned that investors now have trust in the Government as a result of which such projects are brought to life and new initiatives emerge.
PM Pashinyan showed interest in the ideas and initiatives presented to him, noting that the Government highlights the activities of JHM and TUMO. Nikol Pashinyan emphasized that TUMO has become Armeni’s brand in the international arena and the Governemnt expresses support to the expected projects. Nikol Pashinyan added that TUMO’s programs are in line with the vision of future of the Government, as well as with Government’s priorities for education. According to Nikol Pashinyan, they are aimed at re-modeling of specializations for fitting them with market demands. “It’s important that your projects are not just acts of charity but investment in the future”, Pashinyan said.