Իրանցի եւս մեկ խորհրդարանական Է վարակվել կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի խորհրդարանի ազգային անվտանգության եւ արտաքին քաղաքականության կոմիտեի ղեկավար Մոջթաբա Զուլնուրը հայտնել Է, որ վարակվել Է կորոնավիրուսով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այո, պարզվեց, որ կորոնավիրուսի թեստն ինձ մոտ դրական Է, անհանգստանալ չարժե, ես կարանտինի մեջ եմ: Աստված տա, որ մեր ժողովուրդը հաղթահարի կորոնավիրուսը»,-ասել Է պատգամավորը, որի հայտարարության տեսանյութը հրապարակվել Է IRIB հեռուստառադիոընկերության Telegram-ալիքով: Զուլնուրը պատգամավոր Է Ղոմից. քաղաք եւ համանուն նահանգ, որտեղ ներկայում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի ցուցանիշն առավել մեծն Է:
Ավելի վաղ իրանցի մեկ այլ խորհրդարանական՝ Մահմուդ Սադեքին Էր հայտնել, որ վարակվել Է կորոնավիրուսով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Еще один иранский парламентарий заразился коронавирусом
Глава комитета национальной безопасности и внешней политики парламента Ирана Моджтаба Зульнур сообщил, что заразился коронавирусом, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Да, тест на коронавирус оказался положительным у меня, беспокоиться не стоит, я помещен в карантин. Дай бог, наш народ одолеет коронавирус", - сказал депутат, видео его заявления было опубликовано в Telegram-канале телерадиокомпании IRIB.
Зульнур является депутатом от Кума – города и одноименной провинции, в который на данный момент наибольший показатель случаев заражений коронавирусом.