Բրազիլիայում հայտնաբերվել Է կորոնավիրուսի առաջին դեպքը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրազիլիայի առողջապահության նախարարությունը փետրվարի 25-ին հայտնել Է կորոնավիրուսի նախնական թեստի դրական արդյունքի առաջին դեպքի մասին: Կենսանյութի նմուշները հաստատման համար ուղարկվել են պրոֆիլային ինստիտուտ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես ճշտվում Է գերատեսչության՝ Twitter-ի Էջում, 61-ամյա տղամարդը, որը վերջերս Է վերադարձել Իտալիայի Լոմբարդիայի մարզից, նոր կորոնավիրուսի (2019-nCoV) համար բնորոշ թեթեւ ախտանիշներով փետրվարի 25-ին ընդունվել Է Սան Պաուլուի «Ալբերտ Էյնշտեյն» կլինիկա:
Իշխանությունները պարզում են, թե հարեւաններից, բուժաշխատողներից եւ ուղեկիցներից ում հետ Է շփվել պացիենտը: Ընդամենը Սան Պաուլուի նահանգում կորոնավիրուսի կասկածանքով չորս մարդ կա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Brazil reports first covid-2019 case
YEREVAN, FEBRUARY 26, ARMENPRESS. Brazil has reported its first case of the novel coronavirus on February 25. The Brazilian healthcare ministry said the preliminary test was positive for the Covid-2019.
The patient is a 61 year old man who recently returned from Lombardy, Italy – the hotspot of the virus in Europe. He is hospitalized in the Albert Einstein Clinic of Sao Paulo.
Authorities are currently tracking the direct contacts of the patient. So far there are 4 suspected cases of the virus in Sao Paulo municipality.