Արտակ Դաշյանը «Ուրարտու»-ից տեղափոխվել է արտասահմանյան ակումբ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը կարիերան կշարունակի արտասահմանում: Առաջիկա օրերին հայտնի կդառնա 30-ամյա կիսապաշտպանի նոր ակումբի անունը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Արտակ Դաշյանը  «Ուրարտուի» սան է, հանդես է եկել հայկական ու արտասահմանյան մի շարք ակումբներում։ Հարազատ թիմ էր վերադարձել նախորդ ամռանը։ Ընթացիկ առաջնությունում 30-ամյա կիսապաշտպանը անցկացրել էր 3 հանդիպում։
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել «Ուրարտուի» ողջ անձնակազմին միասին անցկացրած ժամանակահատվածի համար։ «Ուրարտուն» ինձ համար ավելին է, քան պարզապես ակումբ, այստեղ եմ որպես ֆուտբոլիստ ձևավորվել ու կայացել։ Հիմա իմ կարիերայում սկսվում է նոր փուլ։ Ինձ նոր մարտահրավեր է սպասում, պետք է ամեն ինչ անեմ՝ պատվով հանդես գալու համար»,-ասել է ֆուտբոլիստը:

Артак Дашян из “Урарту” перешел в зарубежный клуб
Полузащитник “Урарту” Артак Дашян продолжит карьеру за рубежом. В ближайшие дни станет известен новый клуб 30-летнего полузащитника.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба клуба. Артак Дашян - воспитанник “Урарту”, выступал за ряд армянских и зарубежных клубов. Он вернулся в родную команду прошлым летом. В текущем чемпионате 30-летний полузащитник провел 3 матча.
“Хочу поблагодарить весь коллектив “Урарту” за это время, проведенное вместе. “Урарту” для меня больше, чем просто клуб, я как футболист, сформировался и состоялся именно здесь. Сейчас в моей карьере начинается новый этап. Меня ждут новые вызовы, я должен все сделать, чтобы выступать с честью”, - сказал футболист.