Քուվեյթում գրանցվել Է կորոնավիրուսով վարակվելու առաջին երեք դեպքը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 24-ին Քուվեյթում գրանցվել Է նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակվելու առաջին երեք դեպքը: Այդ մասին հայտնել Է KUNA գործակալությունը՝ վկայակոչելով երկրի առողջապահության նախարարությանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նշվում Է, որ վարակվածները ժամանել Էին Իրանի Մեշհեդ քաղաքից, որտեղ ավելի վաղ գրանցվել Է նոր կորոնավիրուսի հարուցած հիվանդության բռնկում: Քուվեյթցի բժիշկների տվյալներով՝ վարակվածներից մեկը Քուվեյթի 53-ամյա քաղաքացի Է, երկրորդը՝ Սաուդյան Արաբիայի 61-ամյա մի քաղաքացի, երրորդ հիվանդացածի քաղաքացիությունը, որը 21 տարեկան Է, դեռեւս պարզված չԷ: Պացիենտները գտնվում են մշտական բժշկական հսկողության ներքո, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Кувейте зарегистрированы три первых случая заражения коронавирусом
Три первых случая заражения коронавирусом нового типа зарегистрированы в понедельник в Кувейте. Об этом сообщило агентство KUNA со ссылкой на министерство здравоохранения страны.
Отмечается, что все зараженные прибыли из города Мешхед в Иране, где ранее была зарегистрирована вспышка заболевания, вызываемого новым коронавирусом. По данным кувейтских медиков, один из инфицированных является 53-летним гражданином Кувейта, второй - 61-летний выходец из Саудовской Аравии, гражданство третьего заболевшего, которому 21 год, пока не установлено. Пациенты находятся под постоянным медицинским наблюдением,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.