Օլիմպիական չեմպիոն Արմեն Նազարյանի որդին դարձավ Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիր
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անկախ Հայաստանի առաջին օլիմպիական չեմպիոն Արմեն Նազարյանի որդին 18 տարեկանում դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Նազարյանի որդին` Էդմոնդ Նազարյանը, ով հանդես է գալիս Բուլղարիայի հավաքականի կազմում, որը գլխավորում է հենց Արմեն Նազարյանը, Իտալիայի մայրաքաղաք Հռոմում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում դարձավ ոսկե մեդալակիր: Կրտսեր Նազարյանը  55 կգ քաշային կարգի եզրափակիչում մրցեց և գերազանցեց ռուսաստանցի Վիտալի Կոբալոևին:
Արմեն Նազարյանը 1996 թվականի Ատլանտային Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն դարձավ ներկայացնելով Հայաստանը, այնուհետ` փոխելով քաղաքացիությունը 2000 թվականին էլ ոսկե մեդալ նվաճեց Բուլղարիայի ընտրանու կազմում: Նազարյանը Բուլղարիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչն է 2012 թվականից:

Сын первого олимпийского чемпиона Армении стал чемпионом Европы
Сын первого в истории независимой Армении олимпийского чемпиона Армена Назаряна в возрасте 18 лет стал чемпионом Европы.
Как сообщает Арменпресс, Эдмонд Назарян, который выступает в составе сборной Болгарии и тренером которого является сам Армен Назарян, на проходящем в Риме Чемпионате Европы завоевал золотую медаль.
Эдмонд Назарян в финале одержал победу над россиянином Виталием Кабаловым.
Армен Назарян в 1996 году стал чемпионом Олимпийских игр в Атланте. Затем он поменял армянское гражданство на болгарское и в 2000 году завоевал золото в составе сборной Болгарии. Назарян является главным тренером сборной Болгарии с 2012 года.