105-ամյա իտալահայը ցանկանում է ՀՀ քաղաքացիություն ստանալ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի քաղաքացի 105-ամյա Նուրհան Բողոսի Յուսուփովիչը ցանկացել է դառնալ ՀՀ քաղաքացի:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ Մնացական Բիչախչյանը:
«Նուրհան պապիկը ծնվել է 1915թ., Արևմտյան Հայաստանում, 105 տարեկան է, Իտալիայի քաղաքացի: Ցանկություն է հայտնել ստանալ ՀՀ քաղաքացիություն և պատվով կրել ՀՀ քաղաքացու անձնագիրը: Իհարկե, մենք բացառության կարգով սահմանված փաստաթղթերը դիմումի հետ միասին ընդունեցինք բնակարանում, առանց վարչություն հրավիրելու: Երկարակեցություն և առողջություն ենք մաղթում նրան»,-նշում է Բիչախչյանը:

YEREVAN, FEBRUARY 5, ARMENPRESS.  105-year-old citizen of Italy, Nurhan Yusupovich, wants to gain citizenship of Armenia, ARMENPRESS reports Head of the Passport and Visa Department of the Police of Armenia  Mnatsakan Bichakhchyan told ARMENBPRESS.
“Nurhan was born in 1915 in Western Armenia. Now he is 105 years old and is an Italian citizen. He wants to get Armenian citizenship”, Mnatsakan Bichakhchyan said, adding that they made and exclusion and received the necessary documents from his house.