105-ամյա իտալահայը ցանկանում է ՀՀ քաղաքացիություն ստանալ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի քաղաքացի 105-ամյա Նուրհան Բողոսի Յուսուփովիչը ցանկացել է դառնալ ՀՀ քաղաքացի:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ Մնացական Բիչախչյանը:
«Նուրհան պապիկը ծնվել է 1915թ., Արևմտյան Հայաստանում, 105 տարեկան է, Իտալիայի քաղաքացի: Ցանկություն է հայտնել ստանալ ՀՀ քաղաքացիություն և պատվով կրել ՀՀ քաղաքացու անձնագիրը: Իհարկե, մենք բացառության կարգով սահմանված փաստաթղթերը դիմումի հետ միասին ընդունեցինք բնակարանում, առանց վարչություն հրավիրելու: Երկարակեցություն և առողջություն ենք մաղթում նրան»,-նշում է Բիչախչյանը:

105-летний гражданин Италии хочет получить гражданство Армении
105-летний гражданин Италии Нурхан Богосович Юсупович выразил желание стать гражданином Республики Армения. Как передает Арменпресс, об этом сообщил начальник Паспортно-визового управления полиции Республики Армения Мнацакан Бичахчян.
«Дедушка Нурхан родился в 1915 году в Западной Армении. Ему 105 лет. Он гражданин Италии. Он выразил желание получить гражданство Республики Армения и с честью иметь паспорт гражданина Армении. Разумеется, ввиду исключительности ситуации мы приняли необходимые документы вместе с заявкой у него дома, не приглашая его в ведомство. Мы желаем ему долголетия и здоровья», - отметил Бичахчян.