Ֆրանսիան վավերացրել է Հայաստանի հետ ստորագրված ռեադմիսիայի համաձայնագրի արձանագրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիան վավերացրել է Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև գործող առանց թույլտվության բնակվող անձանց ռեադմիսիայի համաձայնագրի կիրարկման արձանագրությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացում է Ֆրանսիայի միգրացիոն ծառայությունը: «Ֆրանսիան վավերացրել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի կառավարությունների միջև 2016թ. հոկտեմբերի 27-ին Փարիզում ստորագրված՝ «ՀՀ-ի և ԵՄ-ի միջև առանց թույլտվության բնակվող անձանց հետընդունման (ռեադմիսիայի) մասին» 2013 թվականի ապրիլի 19-ին Բրյուսելում ստորագրված համաձայնագրի կիրարկող արձանագրությունը»,-նշված է կառույցի հաղորդագրության մեջ:
ՀՀ միգրացիոն ծառայությանփոխանցմամբ՝ արձանագրությունը սահմանում է ռեադմիսիոն գործընթացի տեխնիկական մանրամասները, ժամկետները, համագործակցության ձևաչափը։ Հայաստանը այն վավերացրել էր 2017 թվականի սեպտեմբերի 14-ին։

France ratifies protocol on readmission agreement signed with Armenia
YEREVAN, JANUARY 30, ARMENPRESS. France has ratified the protocol on implementing the agreement between the European Union and the Republic of Armenia on the readmission of persons residing without authorization, the French migration service said.
“France has ratified the protocol signed between the French and Armenian governments in Paris on October 27, 2016 on implementing the “Agreement between the European Union and the Republic of Armenia on the readmission of persons residing without authorization” signed in Brussels on April 19, 2013”, the statement says.
Armenia’s Migration Service said the protocol defines the technical details, timeframes of the readmission process and the cooperation format. Armenia has ratified that protocol on September 14, 2017.