Զոհրաբ Մնացականյանն ու Էլմար Մամեդյարովը հանդիպում կունենան Ժնևում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ու Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը հանդիպում կունենան Ժնևում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Հունվարի 29-ին և 30-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Ժնևում հանդիպումներ կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և վերջիններիս միջնորդությամբ և մասնակցությամբ՝ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ։ Անդրադարձ է կատարվելու ԼՂ խաղաղ կարգավորմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակի»,- գրել է Նաղդալյանը:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2019թ. դեկտեմբերի 4-ին՝ Բրատիսլավայում ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի շրջանակներում, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ:

Armenian and Azerbaijani FMs to meet in Geneva
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. Foreign minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan and foreign minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov will hold a meeting in Geneva, Armenian foreign ministry spokeswoman Anna Naghdalyan said on Facebook.
“On January 29 and 30 in Geneva, Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan will hold a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs and the Foreign Minister of Azerbaijan, with mediation and participation of the Co-Chairs. A wide range of issues related to the peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict will be touched upon”, the MFA spokeswoman said.
The last meeting of the Armenian and Azerbaijani FMs was held on December 4, 2019, in Bratislava, on the sidelines of the 26th OSCE ministerial conference, under the mediation and participation of the OSCE Minsk Group Co-Chairs.