Զոհրաբ Մնացականյանն ու Էլմար Մամեդյարովը հանդիպում կունենան Ժնևում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ու Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը հանդիպում կունենան Ժնևում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Հունվարի 29-ին և 30-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Ժնևում հանդիպումներ կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և վերջիններիս միջնորդությամբ և մասնակցությամբ՝ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ։ Անդրադարձ է կատարվելու ԼՂ խաղաղ կարգավորմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակի»,- գրել է Նաղդալյանը:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2019թ. դեկտեմբերի 4-ին՝ Բրատիսլավայում ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի շրջանակներում, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ:

Встреча ЗограбаМнацаканяна и Эльмара Мамедъярова состоится в Женеве
Министр иностранных дел Армении ЗограбМнацаканян и министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров встретятся в Женеве.
Как передает Арменпресс,  об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь МИД Анна Нагдалян.
«29 и 30 января в Женеве Министр иностранных дел Армении ЗограбМнацаканян встретится с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, при посредничестве и участии которых состоится встреча с министром иностранных дел Азербайджана. Будет затронут широкий круг вопросов, связанных с мирным урегулированием нагорно-карабахского конфликта», - написала Нагдалян.
Последняя встреча между министром иностранных дел Республики Армения ЗограбомМнацаканяном и министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым состоялась в 2019 году, 4 декабря,  в рамках 26-й Министерской конференции ОБСЕ в Братиславе — при посредничестве и участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ.