Ռոբերտ Ղազարյանին շնորհվել է արդարադատության գեներալ-մայորի կոչում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Դատական դեպարտամենտի դատական կարգադրիչների ծառայության պետ, Դատական դեպարտամենտի ղեկավարի տեղակալ, արդարադատության գնդապետ Ռոբերտ Ղազարյանին շնորհվել է արդարադատության գեներալ-մայորի կոչում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետի որոշումը հրապարակվել է ՀՀ կառավարության e-gov.am կայքում:
«Հիմք ընդունելով «Դատական դեպարտամենտում ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 41-րդ հոդվածի 1-ին մասը՝
1. Դատական դեպարտամենտի դատական կարգադրիչների ծառայության պետ, Դատական դեպարտամենտի ղեկավարի տեղակալ, արդարադատության գնդապետ Ռոբերտ Սուրենի Ղազարյանին շնորհել արդարադատության գեներալ-մայորի կոչում»,- ասված է ՀՀ վարչապետի որոշման մեջ:

Роберту Казаряну присвоено звание генерал-майора юстиции
Решением премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна начальнику службы судебных распорядителей Судебного департамента, заместителю руководителя судебного департамента, полковнику юстиции Роберту Казаряну присвоено звание генерал-майора юстиции. Как передает «Арменпресс», решение премьер-министра опубликовано на сайте правительства Армении e-gov.am.
“Принимая за основу часть 1 статьи 41 Закона Республики Армения “О службе в Судебном департаменте” начальнику службы судебных распорядителей судебного департамента, заместителю руководителя судебного департамента, полковнику юстиции Роберту Суреновичу Казаряну присваивается звание генерал-майора юстиции”, - говорится в решении премьер-министра Армении.