«Արարատ-Արմենիա»-ի ֆուտբոլիստը հեռացել է ակումբից
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության գործող չեմպիոն «Արարատ-Արմենիա»-ի ֆուտբոլիստը հեռացել է թիմից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբը և Գեորգի Պաշովը երկկողմանի համաձայնությամբ լուծել ենպայմանագիրը: Գեորգի Պաշովը մեր թիմին միացել էր 2018 թվականի ամռանը: «Արարատ-Արմենիայի» կազմում Գեորգին մասնակցել է 45 խաղի և դարձել է 2 գոլի և 4 գոլայինփոխանցման հեղինակ:
Այժմ Հայաստանի առաջնության բարձրագույն խմբի մրցաշարային աղյուսակը գլխավորում է «Լոռի»-ն, որն ունի 28 միավոր: 27-ական միավոր ունեն «Արարատ-Արմենիա»-ն, «Ալաշկերտ»-ը և «Արարատ»-ը: 25 միավորով 5-րդ տեղում «Շիրակ»-ն է, «Նոա»-ն ունի 24 միավոր: «Փյունիկ»-ն իր ակտիվում հավաքել է 20, «Ուրարտու»-ն` 17, «Գանձասար-Կապան»-ը` 14: Միավոր չունի «Երևան»-ը:

Футболист “Арарат-Армении” покинул клуб
Как передает «Арменпресс», об этом сообщила пресс-служба клуба. Футбольный клуб “Арарат-Армения” и Георгий Пашов по обоюдному согласию отменили договор. Георгий Пашов присоединился к нашей команде летом 2018 года. В составе “Арарат-Армения” Георгий принял участие в 45-и матчах и стал автором 2-х голов и 4-х голевых передач.
Сейчас турнирную таблицу высшей лиги чемпионата Армении возглавляет “Лори”, который набрал 28 очков. По 27 очков имеют “Арарат-Армения”, “Алашкерт” и “Арарат”. С 25 очками на 5 месте “Ширак” , “Ноа” имеет 24 очка. “Пюник” в своем активе набрал 20 очков, “Урарту” -17, “Гандзасар-Капан” – 14. “Ереван” очков не заработал.