ՌԴ նախագահը պարգևատրել է ՀՀ ԱԻՆ աշխատակիցների
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրամանագրով ԱԻՆ «Ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիա» ՊՈԱԿ-ի ռեկտոր, փ/ծ գեներալ-մայոր Համլետ Մաթևոսյանը պարգևատրվել է «ՀԱՊԿ անդամ երկրների ռազմաքաղաքական ինտեգրման ամրապնդման գործում ակտիվ մասնակցության համար» պատվոգրով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մեկ այլ հրամանագրով ԱԻՆ արտակարգ իրավիճակների քաղաքականության մշակման և միջազգային համագործակցության վարչության միջազգային համագործակցության առաջին բաժնի պետ Աղվան Սարգսյանը պարգևատրվել է «Կոլեկտիվ անվտանգության ամրապնդման համար» մեդալով:
Հունվարի 21-ին ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը մեդալը և պատվոգիրը հանդիսավոր կերպով հանձնել է աշխատակիցներին:

Президент РФ наградил сотрудников МЧС Армении
Указом президента РФ Владимира Путина ректор ГНКО “Государственная академия кризисного управления” МЧС Армении, генерал-майор Спасательной службы Гамлет Матевосян награжден дипломом “За активное участие в дело укрепления военно-политической интеграции ОДКБ”.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МЧС Армении, другим указом президента РФ начальник первого отдела международного сотрудничества Управления разработки политики по чрезвычайным ситуациям и международного сотрудничества МЧС Армении Агван Саркисян награжден медалью “За укрепление коллективной безопасности”.
21 января медаль и диплом сотрудникам министерства торжественно вручил министр ЧС Армении Феликс Цолакян.