Բակո Սահակյանը մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահը շնորհավորել է դատական համակարգի աշխատակիցներին ու վետերաններին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ եւ պետական պարգեւներ ու կոչումների վկայականներ հանձնել ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ ժողովրդավարական պետության կայացման, իշխանության թեւերի միջեւ հավասարակշռվածության ապահովման համար չափազանց կարեւոր է օրենքի տառին եւ ոգուն համահունչ, լիարժեք գործող, արհեստավարժ դատական համակարգը:

President of Artsakh attends event dedicated to Judicial System Worker’s Day
STEPANAKERT, JANUARY 20, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on January 20 attended an event dedicated to the Day of the Judicial System Worker, the Presidential Office told Armenpress.
The President congratulated the workers and veterans of the system on the professional holiday, handed in state awards and title certificates to a group of the sphere’s representatives.
President Sahakyan underlined that a fully functioning and professional judicial system complying with the letter and spirit of the law is of utmost importance for the establishment of democratic state, ensuring the balance between the branches of power.