«Մեհրաբադ»-ը ձյան պատճառով դադարեցրել է թռիչքները, Թեհրան-Երևան չվերթը կժամանի կեսժամյա ուշացումով
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ ԱԳՆ-ն Իրանում գտնվող ՌԴ քաղաքացիներին զգուշացրել է այն մասին, որ Թեհրանի «Մեհրաբադ» օդանավակայանը առժամանակ դադարեցնում է թռիչքները Իրանի մայրաքաղաքում ուժեղ ձյան պատճառով։
«Իրան- բոլոր ինքնաթիռների թռիչքները Թեհրանի «Մեհրաբադ» օդանավակայանից (THR) դադարեցվել են ուժեղ ձյան պատճառով, ասվում է «Թվիթեր»-ում ՌԴ ԱԳՆ իրավիճակա-ճգնաժամային կենտրոնի հաղորդագրության մեջ, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը։
Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի պաշտոնական կայքում նշվում է, որ Armeia Airways ավիաընկերության Թեհրան-Երևան չվերթի ժամանումը, որը նախատեսված էր Երևանի ժամանակով ժամը 16։00-ին, սպասվում է ժամը 16։31-ին։

Аэропорт Тегерана приостановил вылеты из-за снегопада, рейс Тегеран-Ереван прибудет вовремя
МИД РФ предупредил находящихся в Иране граждан РФ о том, что аэропорт "Мехрабад" в Тегеране приостанавливает вылеты из аэропорта из-за сильного снегопада в столице Ирана.
"Иран - вылеты всех самолетов из аэропорта "Мехрабад" (THR) в Тегеране приостановлены из-за сильного снегопада", - говорится в сообщении департамента ситуационно-кризисного центра МИД РФ в Twitter, сообщает Аремнепресс.
На официальном сайте ереванского международного аэропорта «Звартноц» отмечается, что прибытие рейса Тегеран-Ереван авиакомпании Armeia Airways, намеченного на 16:00 по ереванскому времени, ожидается в 16:31.