Հատուկ միջոցառում Արագածոտնի մարզում․ բերման են ենթարկվել «քրեական ենթամշակույթ» կրող անձինք
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանցագործություն ծնող բարքերի դեմ պայքարի համատեքստում Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության, Արագածոտնի մարզային վարչության ու ենթակա ստորաբաժանումների ծառայողները հունվարի 16-ին հատուկ միջոցառում իրականացրին Արագածոտնի մարզում։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Օպերատիվ տեղեկությունների հիման վրա տարբեր կասկածանքներով ոստիկանության Աշտարակի, Թալինի, Ապարանի և Արագածի բաժիններ բերման են ենթարկվել, այսպես ասած՝ քրեական ենթամշակույթ կրող անձինք։
Կատարվել են անձնական խուզարկություններ ու մեքենաների զննություններ։ Հայտնաբերվել են հրազեններ, դանակներ, մահակներ, թմրամիջոցի նմանվող զանգվածներ և այլն։ Դրանք առգրավվել են։ Նշանակվել են փորձաքննություններ։
Հատուկ միջոցառման ընթացքում արձանագրվել է ապօրինի պահվող թմբուկավոր ատրճանակի, ինքնաձիգի պահունակների, տարբեր տրամաչափի փամփուշտների կամավոր հանձնման դեպք։
Հասարակական անվտանգության ապահովմանն ուղղված ոստիկանության միջոցառումներն ամենօրյա են։ Քրեական ենթամշակույթ կրող անձինք մշտապես լինելու են ոստիկանության օպերատիվ տեսադաշտում՝ հանուն հասարակական անվտանգության։

Особое мероприятие в Арагацотнской области: подвергнуты приводу лица из криминального мира
В контексте борьбы с нравами, порождающими преступления, служащие главного управления уголовной полиции, областного управления Арагацотна и подчиненных подразделений 16 января в Арагацотнской области провели специальное мероприятие. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Полиции Армении.
На основании оперативной информации, согласно разным подозрениям, в отделения полиции Аштарака, Талина, Апарана и Арагаца были подвергнуты приводу, лица с криминальной субкультурой.
Были проведены личные обыски и осмотры машин. В результате обнаружены огнестрельное оружие, ножи, дубинки, массы, похожие на наркотические средства и др. Они были изъяты. Назначены экспертизы.
В ходе специального мероприятия был зафиксирован случай добровольной сдачи незаконно хранящегося пистолета, боеприпасов, патронов различного калибра.
Мероприятия полиции, направленные на обеспечение общественной безопасности, проводятся ежедневно. Лица, с криминальной субкультурой, ради общественной безопасности всегда будут в оперативном поле зрения полиции.