Բրեդ Փիթը պատմել Է, թե խաղալու Է արդյոք «Օուշենի տասնչորս ընկերների» շարունակության մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրեդ Փիթը, ելույթ ունենալով ԱՄՆ-ի կինոքննադատների ազգային խորհրդի պարգեւների հանձնման արարության ժամանակ, հայտարարել Է, որ չի նկարահանվելու «Օուշենի տասնմեկ ընկերների» շարունակության մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Independent-ը:
«Կյանքի իմ նպատակներն այժմ շատ պարզ են: Լինել երջանիկ, առողջ եւ ջանալ չհայտնվել ֆինանսական այնպիսի իրավիճակում, երբ ես ստիպված լինեմ նկարահանվել «Օուշենի տասնչորս ընկերներում»,-կատակել Է դերասանը:
Նա Կինոքննադատների ազգային խորհրդի մրցանակ Է ստացել «Մեկ անգամ Հոլիվուդում…» ֆիլմում երկրորդ պլանի դերի համար, որում մարմնավորել Է գլխավոր հերոսի կրկնորդին:
Բրեդ Փիթը նկարահանվել Է «Օուշենի տասնմեկ ընկերներում» (2001 թ.) եւ նրա երկու սիքվելում՝ ռեժիսոր Սթիվեն Սոդենբերգի ղեկավարությամբ:
Վերջին ժամանակներս դերասանն սկսել Է ավելի խիստ մոտենալ դերերի ընտրությանը եւ ավելի շատ ժամանակ հատկացնել պրոդյուսերական նախագծերին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Брэд Питт рассказал, будет ли играть в "Четырнадцати друзьях Оушена"
Брэд Питт заявил, что не будет сниматься в продолжении "Одиннадцати друзей Оушена", выступая на церемонии вручения наград Национального совета кинокритиков США, сообщает Independent.
"Мои цели в жизни сейчас очень простые. Быть счастливым, здоровым и стараться не оказываться в такой финансовой ситуации, когда мне придется сниматься в "Четырнадцати друзьях Оушена", - пошутил актер.
Он получил премию Национального совета кинокритиков за роль второго плана в фильме "Однажды в Голливуде…", в котором сыграл дублера главного героя,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Брэд Питт снимался в "Одиннадцати друзьях Оушена" (2001) и двух его сиквелах у режиссера Стивена Соденберга.
Последнее время актер стал более избирательно подходить к выбору ролей и больше времени уделять продюсерским проектам.