Վարչապետը վերընտրվելու առթիվ  շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի կառավարության նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահ Պեդրո Սանչեսին՝ պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես ասված է. «Շնորհավորում եմ Ձեզ Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու առաքելության իրականացման գործում:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Իսպանիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների կանոնավոր զարգացումն ու ընդլայնումը՝ ի նպաստ մեր ժողո­վուրդների բարօրության:
Բարձր եմ գնահատում Իսպանիայի դերակատարությունը Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև կապերի ամրապնդման գործում և լիահույս եմ, որ այն ապագայում կնշանավորվի նոր ձեռքբերումներով»:

PM Pashinyan congratulates Pedro Sánchez on being re-elected President of the Government of Spain
YEREVAN, JANUARY 8, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Pedro Sánchez on being re-elected President of the Government of Spain.
“I congratulate you on the occasion of being re-elected President of the Government of the Kingdom of Spain, wishing you new achievements in your responsible mission.
Armenia highlights the normal development and expansion of friendly relations with Spain for the benefit of our peoples.
I highly appreciate the role of Spain in the strengthening of relations between Armenia and the EU and I hope it will continue with new achievements in the future”.