Կաթողիկոսն իր հրաժարականը պահանջող քահանաներին հրավիրել է հանդիպման
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը Սուրբ Կաթողիկե և Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում  կայացած  ցույցի մասնակիցներին  հրավիրել է հունիսի 7-ին այցելել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և հանդիպում ունենալ իր ու եպիսկոպոսների հետ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի ղեկավար Վահրամ քահանա Մելիքյանը:
«Հանդիպման ընթացքում ցույցի մասնակիցների ներկայացուցչական խումբը հնարավորություն կունենա Վեհափառ Հայրապետին ներկայացնելու իրենց հուզող հարցերը»,- գրել է նա։
Հունիսի 6-ին Սուրբ Կաթողիկե և Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում մի խումբ քաղաքացիներ, այդ թվում՝ քահանաներ բողոքի ակցիա են անցկացրել, որի ընթացքում պահանջել են Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի հրաժարականը:

Католикос Всех Армян пригласил требующих его отставки манифестантов на встречу
Католикос Всех Армян Гарегин Второй 7 июня пригласил участников митингов в Эчмиадзина, чтобы встретиться с ним и епископами. 6 июня группа граждан, включая священников, провела акцию протеста во дворе церкви Св. Католике и Святой Анны, требуя отставки Католикоса Всех Армян Гарегина Второго.
Как сообщает Арменпресс, глава отдела информации Первопрестольного Святого Эчмиадзина Ваграм Меликян написал об этом на своей странице в Facebook.
«Во время встречи группа демонстрантов сможет выразить свою озабоченность Верховному Патриарху», - написал он.