Կաթողիկոսն իր հրաժարականը պահանջող քահանաներին հրավիրել է հանդիպման
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը Սուրբ Կաթողիկե և Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում  կայացած  ցույցի մասնակիցներին  հրավիրել է հունիսի 7-ին այցելել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և հանդիպում ունենալ իր ու եպիսկոպոսների հետ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի ղեկավար Վահրամ քահանա Մելիքյանը:
«Հանդիպման ընթացքում ցույցի մասնակիցների ներկայացուցչական խումբը հնարավորություն կունենա Վեհափառ Հայրապետին ներկայացնելու իրենց հուզող հարցերը»,- գրել է նա։
Հունիսի 6-ին Սուրբ Կաթողիկե և Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում մի խումբ քաղաքացիներ, այդ թվում՝ քահանաներ բողոքի ակցիա են անցկացրել, որի ընթացքում պահանջել են Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի հրաժարականը:

Catholicos of All Armenians invites pastors demanding his resignation to meet with him
YEREVAN, JUNE 6, ARMENPRESS.  Catholicos of All Armenians Karekin II invited the participants of a protest at the yard of St. Katoghike and St. Anna church to visit Mother See Holy Etchmiadzin on June 7 to meet with him and Archbishops, ARMENPRESS reports Head of the Information System of Mother See of Holy Echmiadzin priest Vahram Melikyan wrote on his Facebook page.
“During the meeting the representational group of the protest will have the opportunity to present the issues concerning them to His Holiness”, he wrote.
On June 6 a group of citizens, including pastors held a protest at the yard of St. Katoghike and St. Anna church, during which they demanded the resignation of Catholicos of All Armenians Karekin II.