Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը Վիսբադենում մասնակցել է ամենամյա համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Գերմանիայի Վիսբադեն քաղաքում հոկտեմբերի 25-26-ին անցկացված Եվրոպական բանակների 23-րդ ամենամյա համաժողովին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի հովանու ներքո և 42 պետությունների բարձրագույն զինվորական ղեկավարության մասնակցությամբ անցկացված այս միջոցառումը նպատակաուղղված էր Եվրոպայում անվտանգության և կայունության նկատմամբ ծառացած արդի սպառնալիքների և դրանց դիմագրավմանը միտված մոտեցումների շուրջ մտքերի փոխանակմանը:

Armenian delegation led by Chief of General Staff of Armed Forces takes part in annual conference in Wiesbaden
Armenian delegation led by Chief of General Staff of Armed Forces takes part in annual
conference in Wiesbaden
YEREVAN, OCTOBER 26, ARMENPRESS. The Armenian delegation led by Chief of General Staff of the Armed Forces, Lieutenant-General Movses Hakobyan participated in the 23rd Annual Conference of European Armies on October 25-26 in the German city of Wiesbaden, press service of the Defense Ministry of Armenia told “Armenpress”.
The event was held under the auspices of the U.S. Army Europe Headquarters and with the participation of the highest military leadership of 42 countries.
It aims to exchange views on approaches directed towards the contemporary threats posed to the security and stability in Europe.