Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը Վիսբադենում մասնակցել է ամենամյա համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Գերմանիայի Վիսբադեն քաղաքում հոկտեմբերի 25-26-ին անցկացված Եվրոպական բանակների 23-րդ ամենամյա համաժողովին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի հովանու ներքո և 42 պետությունների բարձրագույն զինվորական ղեկավարության մասնակցությամբ անցկացված այս միջոցառումը նպատակաուղղված էր Եվրոպայում անվտանգության և կայունության նկատմամբ ծառացած արդի սպառնալիքների և դրանց դիմագրավմանը միտված մոտեցումների շուրջ մտքերի փոխանակմանը:

Делегация, возглавляемая Мовсесом Акопяном, приняла участие в ежегодной конференции в Висбадене
Делегация, возглавляемая начальником Генштаба ВС Армении генерал-лейтенантом Мовсесом Акопяном, приняла участие в 23-й ежегодной конференции Европейских армий, которая проходит 25-26-го октября  в Висбадене, Германия. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
Эта конференция проходит под эгидой Штаба сухопутных войск США, и в ней принимают участие представители высшего военнго руководства 42 стран. Цель конференции – обмен мнениями по поводу угроз жезопасности и стабильности в Европе и способам им противостоять.